WARTO WIEDZIEĆ
stół operacyjny
12 maj
11:40

Zarabiaj więcej jako lekarz pracujący w Skandynawii

By zdobyć pracowników o wysokich kompetencjach i umiejętnościach, właściciele zagranicznych szpitali kierują swoje oferty do polskich lekarzy, by wzmocnić swoją kadrę. Polacy jako pracownicy są cenieni, dlatego oferty pracy kierowane są bardzo często właśnie do nich.

Studenci mogą zapoznać się z warunkami pracy, jakie panują w Danii, Szwecji oraz w Norwegii, podczas odbywającej się konferencji lub rekrutacji wstępnej. Przedstawiciele polscy lub norwescy, szwedzcy i duńscy, równie często przyjeżdżają specjalnie po to, by zachęcić młodych Polaków do rozpoczęcia pracy w szpitalu w danym kraju. Lekarze natomiast mogą otrzymywać ofert pracy z danych firm, zwłaszcza jeśli są oni specjalistami w danej dziedzinie.

Pozyskiwanie coraz lepszych pracowników jest celem każdego szpitala, jednak nie we wszystkich szpitalach możemy liczyć na równie godziwe zatrudnienie i wynagrodzenie. Rekrutacja jest dość prostym etapem, natomiast aby mogło dojść do zatrudnienia, kandydat musi spełniać wszystkie oczekiwania danego szpitala. Pierwszą ważną sprawą nie do pominięcia, jest nauka języka danego kraju. Dodatkowo, należy posiadać odpowiedni poziom wykształcenia, często doświadczenie oraz zapał do pracy. W przypadku takiego lekarza ważne są również jego referencje oraz umiejętności. Dania, Szwecja i Norwegia są krajami, w których istnieje uzyskania wyższych kwalifikacji. Dla niektórych jest to życiowa szansa – między innymi również dlatego tak wiele osób decyduje się na rozpoczęcie pracy w jednym z trzech wymienionych krajów.

Młodzi lekarze, rezydenci oraz specjaliści w danych dziedzinach

Uzyskanie pracy w wymienionych krajach nie zawsze jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Warto pamiętać jak takie sytuacje oddziałują na poszczególną grupę osób. Lekarze, którzy dopiero otrzymali uprawnienia i dopiero są na etapie poszukiwania pracy, często usilnie starają się dorównać kolegom po fachu lub zobaczyć jak wygląda praca w jednym z trzech wymienionych powyżej krajów.

Wyjazd do Danii na przykład może być ‘’strzałem w dziesiątkę’’. Rezydenci natomiast, czyli lekarze którzy ukończyli studia i odbyli trzynastomiesięczny staż oraz ukończyli specjalizację, zostają zatrudnieni w placówce na określony czas (4-6 lat). Jeśli lekarz rezydent ukończy pracę w danym miejscu, może starać się o wiele lepszą osadę za granicą. Natomiast ci lekarze, którzy mają już dość długi staż, często nie szukają lepszej pracy za granicą z różnych względów. Jednak dość często można spotkać się z sytuacją, w której sami otrzymują liczne propozycje zatrudnienia w szpitalach zagranicznych. W krajach tych, w wielu miejscach brakuje lekarzy, którzy specjalizują się  w danej dziedzinie. Warto skorzystać z takiej okazji, jednak nie zawsze praca za granicą jest atrakcyjną opcją dla każdego lekarza.

Co takiego sprawia, że Polacy zatrudniają się masowo w wyżej wymienionych krajach?

Od zawsze można  było usłyszeć, że ktoś z naszych znajomych lub członek rodziny wyjechał za granicę w celu znalezienia lepszej pracy i poprawienia bytowania. Jednak warto pamiętać, że stosunkowo niedawno Polacy zaczęli migrować na ogromną skalę. Mnóstwo jest miejsc na świecie, w których można postarać się o lepszy byt. Dania, Norwegia i Szwecja są krajami, w których dość często można spotkać zatrudnionych tam Polaków, w tym lekarzy. Te trzy kraje charakteryzują się przede wszystkim ogromnymi zarobkami oraz wysokim poziomem życia. Sytuację tę można by przyrównać do znanego wszystkim powiedzenia ‘’co kraj to obyczaj’’.

Jest w tym naprawdę dużo prawdy. Nie wgłębiając się w szczegóły, wiele osób które zdecydowały się na podjęcie pracy za granicą (w wymienionych krajach), mogą pochwalić się naprawdę lepszą sytuacją, zwłaszcza materialną. Duży wpływ na ten stan ma coraz większa obecność ogłoszeń pojawiających się na wielu portalach społecznościowych. Często także tych ściśle powiązanych z pracą w Danii, Szwecji czy Norwegii. Oferty, jakie można zobaczyć na portalach, zachęcają do złożenia CV. Polacy coraz częściej wyjeżdżają do wymienionych krajów – jest to bowiem opłacalna i czasem najlepsza opcja. Taki stan rzeczy nakreśla bardzo wyraźnie sytuację, jaka obecnie panuje w Polsce.


Możesz zwiększyć swoje zarobki jako lekarz pracujący w jednym ze skandynawskich krajów. Odwiedź stronę firmy Paragona, aby zapoznać się z informacjami odnośnie pracy zagranicą. Poznaj najciekawsze wakaty medyczne oraz dane na temat średnich zarobków miesięcznych/rocznych wraz z wymaganiami i miejscami pracy.

http://www.paragona.com
info@paragona.com

Telefon PL: +48 22 653 66 80

Telefon SWE: +46 856 849 740

« »