WARTO WIEDZIEĆ
18 mar
12:47

Zbliża się termin rozliczenia podatkowego

Każda osoba pracująca do końca kwietnia 2015 roku musi złożyć zeznanie podatkowe aby prawidłowo i bez kłopotów rozliczyć się z fiskusem.

Jeśli jest się osobą przedsiębiorczą i podejmuje się wielu zleceń – zwłaszcza umów o dzieło – można mieć problemy ze szczegółowym rozliczeniem się, tzn. takim które dokładnie wykaże dochody bez pomyłek. Warto w takim przypadku skorzystać z pomocy specjalisty, gdyż samodzielne rozliczanie wielu źródeł dochodów może być wyjątkowo czasochłonne, trudne i wymagające niesamowitej koncentracji. Na rynku wykształciła się w ostatnich latach branża z kategorii finansów, która zajmuje się rozliczaniem podatków oraz szeroko pojętą rachunkowością i mowa tutaj nie o zwykłych punktach rachunkowych, gdzie można dokonać niezbędnych opłat za media, ale o firmach, które profesjonalnie zajmują się wpływami na konto przedsiębiorców lub firm.

Rozliczenie podatków musi być dokładne i nie może niczego pominąć, prędzej czy później nieprawidłowości zostaną wykryte przez Urząd Skarbowy, który w sytuacji bardzo kontrowersyjnej może nawet nakazać aresztowanie osoby podejrzanej o fałszywe rozliczanie się, zwłaszcza wtedy gdy pominięte są pewne dochody, równie często dochodzi także do ich zaniżenia. Eksperci finansowi z US są w stanie wykazać nieprawidłowości, a to może wiązać się z karami, potrąceniami finansowymi lub nawet postępowaniem sądowym, które może ciągnąć się długo i być nieprzyjemne, gdyż sąd może zasądzić także przeszukanie nieruchomości w celu wykazania faktycznej wartości posiadanych dóbr.

Zaufanie biurom rachunkowym oraz rzetelnym księgowym powinno być najpierw poprzedzone zbudowaną na rynku pozycją firm, które będą się tym zajmować, nie warto korzystać z usług tzw. zółtodziobów, gdyż ich rozwiązania mogą być niewłaściwe lub nieskuteczne.

« »