WARTO WIEDZIEĆ
26 mar
9:41

5 sprawdzonych sposobów na oszczędzanie

Oszczędzać może każdy choć nie każdy z tej możliwości korzysta. Nasz rozrzutny styl życia może być przyczyną kłopotów finansowych a w najlepszym przypadku okaże się, że nie odkładamy tyle pieniędzy ile moglibyśmy. Oszczędzanie nie musi też wiązać się z ogromnymi wyrzeczeniami – kilka drobnych kroków może spowodować efekt synergii i w ostatecznym rozrachunku dać wspaniałe efekty.

5 rad dla oszczedzających

  •  Na zakupy tylko z listą

Mamy tendencję do kupowania mnóstwa niepotrzebnych nam produktów tylko dlatego, że półki sklepowe kuszą wspaniałymi opakowaniami czy promocjami. Koniec z tym! Kupujmy wg dobrze przemyślanej listy, która będzie zawierała wszystko co potrzebujemy do życia i nic ponad to.

  • Zrób przegląd rachunków

Płacisz dużo za prąd? Może warto zmienić dostawcę. Twoje rachunki za telefon grubo przekraczają kilkadziesiąt złotych? W takim razie rozejrzyj się co mogą zaproponować Ci inni operatorzy. W dobie konkurencji nie jesteśmy skazani na korzystanie z drogich dostawców. Zrób analizę rynku i wybierz najkorzystniejsze rozwiązania!

  • Korzystaj z wyprzedaży…z głową

Wyprzedaże to dobra rzecz jednak rzucanie się na wszystko tylko dlatego, że ma obniżoną cenę to brak rozsądku. Na wyprzedażach można dużo zyskać jednak w tej materii należy być wyjątkowo ostrożnym – w końcu sprzedawcy tylko czyhają na naszą nieuwagę.

  • Ogranicz straty

Kapiący kran, bezsensownie paląca się żarówka – to niewielkie dziury przez które uciekają nam nasze pieniądze. Zobacz co można zrobić aby ograniczyć wydatki związane z prowadzeniem domu a dodatkowo pomyśl nad rzuceniem palenia.

  • Odkładaj wolne kwoty

Poczciwa świnka skarbonka niech znowu wróci do łask. Kilka złotych dziennie walających się po portfelu zamiast zostać wydanym na słodycze czy fast foody lepiej niech wyląduje w bezpiecznym miejscu gdzie po jakimś czasie zostanie przekazana na konto.

« »