WARTO WIEDZIEĆ
30 mar
8:36

Bezpieczeństwo płatności zbliżeniowych

Zakupy bez wątpienia należą do jednych z przyjemniejszych czynności, szczególnie w życiu kobiety. Nic więc dziwnego, że ludzie starają się coraz bardziej upraszczać wszelkie transakcje, także te najzwyklejsze. Nie inaczej postępują banki, w tym Sygma Bank, który oferuje nowe produkty, dzięki którym wszelkie płatności wykonuje się coraz szybciej. Poczynając od wszystkim znanych już kart płatniczych, kończąc na kartach zbliżeniowych, które zyskują coraz większą grupę zwolenników.

Na samym początku należy zaznaczyć, że sytuacje, w których możliwe jest skorzystanie z możliwości bezdotykowej zapłaty za zakupy określane są przez sam Sygma Bank i każdą inną instytucję, która wyda daną kartę. Kryterium branym pod uwagę jest tutaj ogólna suma wydanych przez klientów pieniędzy, a także ilość transakcji. Z tego też powodu kod PIN na wszelki wypadek i tak wypada pamiętać, gdyż może się okazać, że podczas transakcji maszyna zażąda jednak od właściciela autoryzacji.

Choć ten sposób płatności jest niezwykle wygodny i szybki wciąż często jednak dodatkowo wymagane jest potwierdzenie numerem PIN. Z pewnością jest to przede wszystkim dbałość o bezpieczeństwo klientów, jednakże tym samym wydłuża się sam proces zapłaty, a tym samym kolejki. W momencie debiutu kart zbliżeniowych na rynku wielu specjalistów prognozowało wzrost liczby transakcji wykonywanych za pośrednictwem kradzionych kart. Jednakże po paru już latach obecności na rynku specjaliści nie odnotowali żadnych specjalnych zmian.

Co więcej zdarza się nawet niewielki spadek, co tłumaczone jest zmianą zabezpieczeń na samej karcie. Mowa o zmianie paska magnetycznego na znacznie odporniejszy na kopiowanie chip. Ilość przestarzałych modeli systematycznie maleje i klienci wybierają bardziej zaawansowane i znacznie bezpieczniejsze karty przykładowo od Sygma Banque.

« »