WARTO WIEDZIEĆ
30 mar
8:41

Jak wygląda praca w banku?

Zatrudnienie w banku to z pewnością ogromne możliwości, ale i jednocześnie nie małe wyznawanie. Pomiędzy zaletami, o których można wspomnieć mówiąc o pracy w banku, znajdą się także i negatywne strony, które dla niektórych ludzi mogą stanowić nie lada wyzwanie, a przez do dyskwalifikować tę ścieżkę kariery. Jej pozytywne strony to ogromna satysfakcja i zadowolenie z dobrze wykonanej pracy. Przed podjęciem decyzji odnośnie spróbowania swoich sił w branży finansowej, taką decyzję trzeba bardzo dobrze i dokładnie przemyśleć.

Przeprowadzane regularnie przez banki rekrutacje nowych pracowników spowodowane są ciągłym wzrostem liczby klientów, którzy muszą zostać obsłużeni oraz chęcią urozmaicenia oferty. Pośród najczęściej obejmowanych stanowisk przez nowych ludzi są doradcy klienta czy specjaliści ds. sprzedaży. Z pewnością nie są to prestiżowe stanowiska, jednakże trzeba zaznaczyć, że droga do sukcesu w przykładowym Sygma Bank nie należy łatwych.

Z drugiej strony w tym miejscu należy wspomnieć o niezaprzeczalnym plusie, jakim jest brak wysokich wymogów odnośnie wykształcenia. Niektóre, choć oczywiście nie wszystkie instytucje, oczekują od rekrutów jedynie przedstawienia dyplomu maturalnego, a także odznaczania się pewnymi cechami: samodzielność, komunikatywność. Również ważne są zdolności negocjacyjne, które z pewnością przydadzą podczas przyszłych rozmów z klientami. Nie mniej ważna jest umiejętność jasnej prezentacji produktu i pozytywne nastawienie do klienta.

Choć ukończenie kierunkowych studiów o charakterze finansowym z pewnością nie zaszkodzi, a nawet pomoże, brak takich wymogów tłumaczony jest szkoleniami, na które są wysyłani wszyscy nowi pracownicy. W ten sposób mogą oni posiąść potrzebną wiedzę, która następnie zostanie rozwijana i doskonalona w praktyce. Kariera w Sygma Banque jest rzeczą jak najbardziej osiągalną. Trzeba jednak zaznaczyć, że wyższe stanowiska wymagają jednak posiadanie już w chwili rozpoczęcia pracy odpowiedniego zaplecza teoretycznego, a także znajomości języków obcych.

« »