WARTO WIEDZIEĆ
16 sty
2:36

Projekt domu w 3D – możliwości i zalety rozwiązania

Aktualnie coraz więcej osób woli wybudować swój własny dom albo kupić już gotowe, niż wprowadzić się do mieszkania w bloku. Nic w tym dziwnego – własny ogród, większa przestrzeń oraz możliwość dokonywania wielu zmian jeszcze na etapie tworzenia projektu sprawiają, że to rozwiązanie jest naprawdę atrakcyjne. Co ciekawe, zatrudniając dobrego projektanta istnieje możliwość stworzenia przez niego projektu domu w technologii 3D.

Dla firm deweloperskich czy osób prywatnych znacznie trudniej jest sprzedać gotowy dom albo domek na prywatnym osiedlu. Stąd też poszukiwania zupełnie innej formy reklamy i docierania do odbiorców – wizualizacja 3D. W ten sposób deweloperzy są w stanie znaleźć nowych zainteresowanych, zwłaszcza w przestrzeni internetowych. Nowoczesna technologia to także nowe możliwości na dopracowanie oferty sprzedaży.

Wizualizacja 3D w budownictwie – na czym polega?

Wizualizacja architektoniczna to nic innego jak komputerowe stworzenie projektu obiektu, który w pełni oddaje rzeczywistość. Projektant zachowuje wszystkie proporcje – zwłaszcza wielkości oraz szerokości, a także skupia się na potencjalnie interesujących detalach. W wizualizacji bez problemu można odtworzyć kolor elewacji budynku czy zadaszenia, a także inne charakterystyczne elementy, na które może zwrócić uwagę potencjalny zainteresowany ofertą klient.

Wizualizacja komputerowa w technologii 3D daje możliwość zabawy światłem i cieniem, tworząc zupełnie inne grafiki niż tradycyjna fotografia. Dodatkowym atutem jest również możliwość rozplanowania przestrzeni otaczającej obiekt budowlany – tereny zielone, ścieżki prowadzące do bram, sąsiedztwo czy nawet wirtualnych sąsiadów. Ze względu na te elementy zarówno firmy deweloperskie coraz częściej osoby prywatne, decydują się na wizualizację 3D domu na sprzedaż.

Możliwości wizualizacji 3D domu

Projekt domu w formie 3D najczęściej obejmuje rzuty poszczególnych pięter, z uwzględnieniem konkretnych pomieszczeń. Niektórzy projektanci dbają również o odpowiednią aranżację przestrzeni. W taki sposób zainteresowani ofertą są w stanie zweryfikować czy pomieszczenia spełniają ich oczekiwania – zwłaszcza jeśli obiekt jeszcze nie został wybudowany, a sprzedaż ruszyła. Stąd też w wielu projektach wizualizacji pojawia się cała panorama przestrzeni, nazywana również wirtualnym spacerem.

Nowoczesne technologie dają możliwość grafikom na stworzenie wizualizacji 360 stopni, zwłaszcza jeśli projekt obejmuje różne pomieszczenia.

wizualizacja architektoniczna

Do czego wykorzystywana jest wizualizacja domu w 3D?

Współcześnie wizualizacja domu jest wykorzystywana nie tylko do sprzedaży konkretnego obiektu, ale również jako element reprezentacyjny. Firmy deweloperskie przy większych przedsięwzięciach wykorzystują wizualizację jako reklamę – na podstawie kilku realistycznych projektów istnieje większa szansa na to, że wzrośnie zainteresowanie całą ofertą.

Zalety projektu domu w 3D – dlaczego warto się zdecydować?

Jedną z zalet zlecenia wykonania projektu wizualizacji domu w 3D są stosunkowo niskie koszty. Grafik na podstawie wytycznych, tworzy dokładny obraz obiektu. Gotowy projekt podlega modyfikacjom, a jednocześnie nie jest konieczne zaczynanie wszystkiego od nowa. W przypadku wizualizacji projektuje się bazę, którą można dowolnie edytować, aż do zamierzonego efektu. Nie trzeba fotografować całego obiektu dookoła, aby na podstawie tego stworzyć ofertę.

Dodatkowo wizualizacja może powstać jeszcze przed wybudowaniem budynku. Stąd też wiele firm deweloperskich korzysta z możliwości sprzedania mieszkania albo domu, który jeszcze nie powstał.

wizualizacja 3d

Realistyczne projekty wizualizacji 3D są znacznie bardziej atrakcyjne niż zwyczajne rysunki techniczne. W większości potencjalny klient nie jest w stanie zrozumieć wszystkich wymiarów albo wyobrazić sobie konkretnego pomieszczenia, widząc podane wymiary na papierze. Stąd popularność wizualizacji, która przenosi obliczenia z papieru na ekran. Zainteresowanie wzrasta jeśli potencjalny kupiec może samodzielnie poznać każde pomieszczenie.

Projekt domu w 3D – dlaczego jest tak popularny?

Nowe technologie są aktualnie wykorzystywane w niemal każdym aspekcie życia. Swoje zastosowanie znalazły w marketingu, w handlu, a nawet budownictwie. W praktyce coraz więcej firm deweloperskich, ale również osób prywatnych, wykorzystuje wizualizację 3D do sprzedaży domu. Za pomocą specjalnych programów projektant tworzy gotowy projekt domu, a jednocześnie uzupełnia go o elementy wyróżniające, na które z pewnością zwróci uwagę każda zainteresowana osoba. Dodatkowo technologia daje możliwość na zaprojektowanie wirtualnego spaceru po każdym wnętrzu – nawet jeśli obiekt jeszcze nie został wybudowany.

Zalety projektów domów w 3D sprawiają, że takie rozwiązanie jest korzystne pod względem wizualnym, jak i finansowym.

« »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.