WARTO WIEDZIEĆ
30 mar
8:35

Systemy typu WorkFlow

Każdy przedsiębiorca boryka się z mniejszym lub większym problemem z fakturami. Każdy, kto prowadzi swoją działalność gospodarczą wie ile wysiłku trzeba włożyć w to, aby zachować ład i porządek przy przepływie dokumentów wewnątrz i na zewnątrz firmy. Wszystko to wiąże się z odpowiednią organizacją zarządzania fakturami.

Dla poszukujących idealnego rozwiązania kwestii organizacji odpowiedniego zarządzania fakturami niezwykle pomocne może okazać się pojęcie workflow. Zapewne mniej obeznani w tym temacie zadadzą pytanie, co kryje się pod tym określeniem? Otóż workflow, to nazwa przypisana dla elektronicznego przepływu dokumentów. Dotyczy ona zarówno zarządzania ważnymi dokumentami wewnątrz firmy, jak i tymi, które są przeznaczone do komunikacji zewnętrznej.

Co jednak jest tak specyficznego w workflow, że coraz więcej firm decyduje się na użycie tego rozwiązania? Jak w większości przypadków w biznesie liczy się czas, a ten jak wiadomo to pieniądz.  Jak więc można się domyślić, zastosowanie workflow przede wszystkim pozwala na ograniczenie kosztów w firmie dzięki oszczędności ogromnej ilości czasu, którą dotychczas spędzaliśmy na obrocie papierowymi wersjami dokumentów, a w szczególności faktur. Dzięki elektronicznemu przepływowi dokumentów, istnieje możliwość wykorzystania specjalnych systemów, które pozwalają na sprawniejsze prowadzenie działań rozliczeniowych, korespondencji, a także archiwizację dokumentów. Wszystko to odbywa się w sposób elektroniczny. Informacje zbierane są natomiast w sieci Internet, więc możemy mieć do nich dostęp niemal z każdego miejsca na świecie i o każdej porze.

Poza oszczędnością czasową zastosowanie systemów typu workflow, pozwala osiągnąć dużo więcej, a mianowicie spokój ducha i pewność, że nie zapomnimy o ważnych dokumentach.

« »