WARTO WIEDZIEĆ
Ciężarówka
21 mar
9:14

Chcesz pracować jako kierowca C+E w Anglii? Zobacz średnie zarobki

Praca w Anglii jest szczególnie znana Polakom. Zatrudnienie się w tym kraju jest dość powszechne od wieli lat. Praca dla kierowców samochodów ciężarowych jest tu szczególnie atrakcyjna.

Wysokość zarobków dla kierowców tirów w Anglii są o bardzo wysokie. Anglia, jako kraj szczególnie rozwinięty, zatrudnia mnóstwo osób w tym sektorze. Praktycznie każda branża zatrudnia kierowców samochodów ciężarowych. Przemysł spożywczy, meblarski czy budowlany, to tylko niektóre z nich.

Średnie zarobki, na jakie można liczyć, będąc kierowcą tira w Anglii, wynoszą od 10 do 20 funtów za godzinę. Stawka jest oczywiście zależna od typu pracy, miejsca oraz warunków zatrudnienia. W Anglii, dość często można spotkać się z wynagrodzeniem tygodniowym. Jak podają dane agencji zatrudnienia – wysokość wynagrodzenia zaczyna się od 500 funtów tygodniowo.

Obowiązki, jakie należą do każdego kierowcy tir, to przede wszystkim rozwożenie i dostarczanie towaru w określone miejsca. W zależności od firmy i branży, kierowca tira może dostawać zlecenia do wykonania na terenie kraju. Dość często jednak można spotkać się ze zleceniami, które wymagają dowiezienia towaru za granicę.

Podstawowe obowiązki, jakie wykonuje każdy kierowca C+E w Anglii, to sprawdzenie stanu ciężarówki przed wyruszeniem w trasę. Przed rozpoczęciem pracy, należy bowiem mieć pewność, że pojazd działa jak należy. Poza tym, istotne jest upewnienie się, że ładunek jest pełny i odpowiednio zabezpieczony. Oprócz tego, do zadań kierowcy najczęściej należy również załadunek, rozładunek oraz przeładunek towaru. Jakiekolwiek dodatkowe zadania zależą od firmy i jej wymogów.

Praca kierowcy C+E w Anglii – zalety

Znalezienie pracy na stanowisku kierowcy tira w Anglii jest prostsze niż np. w Niemczech czy w Danii i w podobnych krajach. Jest to jedna z najważniejszych zalet, tuż obok atrakcyjnych zarobków. Zalety te znacznie przewyższają jakiekolwiek wady, jakie wiążą się z tym zawodem. Długie godziny pracy, czasami nawet dni i tygodnie, stres i wielka odpowiedzialność muszą mieć swoje pokrycie.
Poza tym, praca kierowcy tira może być ciekawa. Nierzadko, stanowisko to związane jest z długimi wyjazdami w różne, często atrakcyjne miejsca. dla wielu kierowców, jest to jedna z najciekawszych cech pracy na tym stanowisku.

Gdzie można znaleźć dobre oferty pracy? – Oferty dla kierowców C+E w Anglii dość często można zauważyć na różnych portalach społecznościowych. Bardzo często, oferty pracy tego typu są wyróżniane. Angielscy przedsiębiorcy często umieszczają swoje oferty pracy na portalach polskich. Od lat bowiem Polacy zatrudniają się w Anglii.
Poza tym, głównym powodem, dla którego polscy kierowcy decydują się na pracę za granicą, są zarobki. Płace na tym samym stanowisku w Anglii są o wiele wyższe. Poza tym, na Wyspach, często możemy liczyć na atrakcyjną formę zatrudnienia. Warunki zatrudnienia, jakie oferują angielscy przedsiębiorcy, są niekiedy lepsze niż w Polsce czy w innych krajach. Pomijając wysokie zarobki, dodatki i premie, warto wspomnieć o licznych udogodnieniach, jakie oferują pracodawcy w Anglii.

Jak zostać kierowcą ciężarówki w Anglii?

Przede wszystkim, konieczne jest doświadczenie w zawodzie. Bardzo często, właściciele firm zatrudniają osoby, które świetnie radzą sobie za kółkiem. Jednak istotne jest posiadanie brytyjskiego prawa jazdy, kartę do tachografu oraz kartę CPC. Często jednak, dokumenty te wystarczy wymienić na brytyjskie. Dość często, należy posiadać jeszcze szkolenia, które pozwolą nam bezpiecznie przewozić np. niebezpieczne odpady, materiały skażone czy paliwa.

Dość rzadko, kierowcy w Anglii muszą posiadać uprawnienia na kierowanie wózkiem widłowym. Jest to bardzo pomocne w momencie rozładunku towaru. Niektórzy kierowcy muszą również posiadać specjalne uprawnienia do operowania żurawiem i innymi maszynami.

Dużą uwagę przywiązuje się do fizycznego stanu kierowcy. Stan zdrowia musi być jak najlepszy – wszelkie choroby fizyczne czy psychiczne, najczęściej mogą stanowić przeszkodę w prawidłowym wykonywaniu pracy. Poza tym, w trakcie rekrutacji, przeprowadzane są badania, które mają potwierdzić stan zdrowia kierowcy i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do wykonywania zawodu.

« »