WARTO WIEDZIEĆ
Wolne skrytki pocztowe
22 lis
10:34

Wynajem skrytek pocztowych z indywidualnym adresem dla przedsiębiorców

Czy wynajem skrytek pocztowych w centrum miasta jest dobrym pomysłem? Na czym polega taka usługa i co daje ona przedsiębiorcom, do których, jak wiadomo, przychodzi naprawdę sporo przesyłek? Gdzie najlepiej jest wynająć skrytkę? Czy lepiej skorzystać z firmy prywatne, czy jednak lepszym rozwiązaniem okaże się być Poczta Polska? Po co w zasadzie wynajmuje się skrytki pocztowe? Wielu przedsiębiorców pewnie nieraz zadaje sobie takie i podobne pytania.

Czym jest skrytka pocztowa i gdzie ją można znaleźć?

Skrytka pocztowa, to najprościej rzecz ujmując, specjalna skrzynka, zainstalowana w placówce pocztowej bądź kurierskiej. Oczywiście, nie we wszystkich placówkach udostępniane są skrytki, w niektórych miejscach ich nie ma. Jednak większość firm kurierskich i placówek pocztowych, znajdujących się w centrum miasta posiada taką usługę. Przeważnie ze skrytek pocztowych korzystają przedsiębiorcy, ale coraz więcej klientów indywidualnych także je wykupuje. Najczęściej są to osoby, do których przychodzi bardzo dużo korespondencji.

Aby posiadać własną skrytkę pocztową, trzeba podpisać specjalną umowę, której stronami będzie osoba, która chce wynająć skrytkę oraz pocztą bądź firmą kurierską. Warto wiedzieć, że na skrytkę pocztową dostarczane są wyłącznie te przesyłki, które zostały właśnie na nią konkretnie zaadresowane. Inne przesyłki, zaadresowane na tę samą osobę, na którą jest skrytka, ale na inny adres, będą dostarczane pod ten inny adres. Trzeba zatem wyraźnie zaznaczać to, by przesyłki były adresowane konkretnie na daną skrytkę pocztową.

skrytka pocztowa Warszawa

Zalety posiadania skrytki pocztowej

Coraz więcej klientów indywidualnych i przedsiębiorców decyduje się na posiadanie skrytki pocztowej, ponieważ posiada ona naprawdę sporo zalet. Co zatem można zyskać, mając taką skrytkę na własność? Przede wszystkim ogromną zaletą posiadania skrytki pocztowej jest fakt, że doręczone zostaną wszystkie te przesyłki, których aktualnie nie będziesz w stanie odebrać. Dodatkowym plusem jest też to, że skrytkę opróżnić możesz o dowolnej porze (ale wtedy, gdy dana placówka pocztowa lub kurierska jest otwarta). Nie musisz zatem martwić się tym, że któraś przesyłka nie zostanie ci doręczona, lub że będziesz zmuszony stać w długich kolejkach po jej odbiór.

To oczywiście nie koniec zalet posiadania skrytki pocztowej. Dzięki temu, że się ją ma można zyskać do niej internetowy dostęp – co to oznacza w praktyce? To, że nie jesteś zmuszony do tego, aby każdego dnia pojawiać się w placówce pocztowej lub kurierskiej, ponieważ posiadać będziesz konto internetowe, na którym będzie zaznaczone, czy w danym momencie w twojej skrytce pocztowej cokolwiek się znajduje. Jest to duża oszczędność czasu.

Oprócz tego, dobre firmy kurierskie oferują firmom i klientom indywidualnym usługę fotografowania wszystkich przesyłek, które zostały dostarczone na adres skrytki pocztowej. Dzięki temu wiesz, co znajduje się w twojej skrzynce i czy trzeba to niezwłocznie odebrać, czy może jest to korespondencja nie wymagająca pośpiechu. Takie fotografie lub skany mogą trafić na twój mail, który podasz w trakcie składania wniosku o skrytkę pocztową. W dobrych firmach kurierskich, wraz z wynajęciem skrytki pocztowej dostaniesz też około 15% zniżki na inne usługi tejże firmy. Ponadto będzie możliwość wykonania do 100 spersonalizowanych wizytówek oraz pieczęci firmowej w pakiecie. Wolne skrytki pocztowe dostępne są  w Mail Boxes Etc. w Warszawie oraz Gdyni 

Przekazanie poczty odbiorcą

Skrytka pocztowa – co jeszcze warto jest o niej wiedzieć?

Skrytka pocztowa daje naprawdę świetne korzyści zarówno klientom indywidualnym, jak też i przedsiębiorcom. Dzięki niej łatwiejsze staje się przyjmowanie dużej ilości korespondencji przychodzącej do jednego adresata. Osoba lub przedsiębiorca, który liczy na dużą ilość listów oraz paczek, zdecydowanie powinien zainteresować się takim rozwiązaniem, jakim jest właśnie skrytka pocztowa. Zwłaszcza taka, która umieszczona jest w placówce znajdującej się w centrum miasta, gdzie z łatwością można dojechać o każdej porze. Dzięki posiadaniu skrytki pocztowej dostawanie korespondencji będzie prostsze i lepiej zorganizowane!

« »