WARTO WIEDZIEĆ
Kredyt konsolidacyjny
06 gru
11:24

Kredyt konsolidacyjny – sposób na wyjście z długów

W dzisiejszych czasach większość ludzie zaciąga kredyty. Bez nich niemożliwym jest wybudowanie domu, zakup mieszkania czy samochodu lub rozwój firmy. Choć perspektywa comiesięcznych nierzadko bardzo wysokich rat przeraża, to jednak na taki krok decyduje się prawie każdy z nas. Co jednak zrobić, kiedy zobowiązania kredytowe, którymi obciążeni jesteśmy przez wiele lat mnożą się jak grzyby po deszczu, a my wpadamy w spiralę zadłużeń? Rozwiązaniem w tej sytuacji może okazać się kredyt konsolidacyjny.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny, to możliwość połączenia wszystkich naszych kredytów w jeden. Jeśli zaczynamy gubić się w swoich rozliczeniach i limitach na koncie, czas pomyśleć nad takim właśnie rozwiązaniem. Wiele zobowiązań finansowych, spłaty kart kredytowych wprowadzą bowiem chaos, powodując, że przestajemy panować nad naszymi finansami. Taka sytuacja grozi nie tylko nieterminowymi wpłatami, ale również popadnięciem w długi. Jednak i w takiej sytuacji kredyt konsolidacyjny może nam pomóc. Najprawdopodobniej jedna wspólna rata będzie bowiem niższa, niż wszystkie one spłacane osobo.

Omówienie kredytu

Kredyt konsolidacyjny – sposób na wyjście z długów

Kredyt konsolidacyjny jest kredytem celowym, czyli takim, który przeznaczony jest na spłatę dotychczasowych zobowiązań. Po połączeniu poszczególnych kredytów, klient spłaca tylko jedną ratę, jednej instytucji bankowej. Natomiast wydłużony okres kredytowania pozwala obniżyć jej wartość w stosunku do sumy dotychczasowych wpłat. To z kolei, bardzo często okazuje się być sposobem na wyjście z długów. Comiesięczna, niższa kwota do zapłaty może bowiem nie tylko podreperować nasz budżet, ale również dać możliwość podołania zobowiązaniu.

Czas na spłatę kredytu

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Podsumowując, wśród zalet kredytu konsolidacyjnego wymienić można przede wszystkim niższą wysokość comiesięcznych rat i możliwość wydłużenia okresu kredytowania. Co więcej, taka opcja daje nam również możliwość negocjowania. Przenosząc zobowiązania do innego  banku, mamy bowiem możliwość nowego spojrzenia na sprawę, a co za tym idzie – zmiany daty spłaty comiesięcznych rat czy dobrania dodatkowych pieniędzy.

Podejmując decyzję o zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego…

Podejmując decyzję o zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego musimy dokładnie przeanalizować swoje zadłużenia i zdecydować, które kredyty chcemy połączyć. Decydując się bowiem na kredyt konsolidacyjny nie mamy obowiązku łączenia wszystkich zobowiązań finansowych. Możemy więc podjąć decyzję w odniesieniu tylko do wybranych, inne pozostawiając bez zmian. Warto jednak mieć na uwadze, że konsolidować można między innymi kredyty gotówkowe, samochodowe, ratalne, mieszkaniowe, odnawialne oraz limity kart kredytowych.

Podjęcie decyzji pozyskania kredytu

Gdzie zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Kiedy już wiemy, że chcemy zaciągnąć kredyt konsolidacyjny musimy wybrać placówkę do której się z tą sprawą udamy. Coraz częściej większość z nas tak poważne sprawy i decyzje powierza jednak doradcom kredytowym. Posiadający wieloletni staż w branży specjaliści, tacy jak Kredyty Bankowe Warszawa współpracują bowiem z większością banków, proponując swym klientom różnorodne oferty dobrych i tanich kredytów.

Skorzystanie z usług doradcy kredytowego ma także wiele innych, istotnych z punktu widzenia klienta zalet. To przede wszystkim zaoszczędzony czas (nie musimy samodzielnie szukać korzystnych dla nas ofert), a także profesjonalna porada, która jest całkowicie niezobowiązująca. Spotkanie z doradcą jest bowiem bezpłatne i polega na konsultacjach w trakcie których dowiadujemy się wszystkich istotnych dla nas szczegółów.

Po podjęciu decyzji o współpracy, doradca kredytowy pomoże nam w wypełnianiu potrzebnych dokumentów, odpowie na wszystkie dręczące pytania i pozałatwia formalności związane z samym kredytem.

 

« »